banner
Saç Neden Dökülür
 

Tarih boyunca saçın yapısı insanlar için ciddi bir merak konusu olmuştur. Saç telinin uzaması ve dökülme şekli her geçen gün daha çok anlaşılmaya başlanmıştır. Son bulgular, saç köküne ulaşan vitaminlerin, amino asitlerin, eser elementlerin (Bakır, Çinko, Sülfür gibi) ve androjen hormonların özellikle de testesteron miktarının saçın gelişiminde önemli rolü olduğunu ortaya koymuştur. Saç dökülmesi, 5-redüktaz enziminin tetiklediği Dihidrotestosteron (DHT) hormonu, Çevresel faktörler ve stres gibi bir çok etkiye bağlı olarak saç üretim mekanizmalarının hızla dinlenme fazına (telojen) geçmesi ve dökülen saç sayısının artması, bunun yanında yeni saç hücresi oluşumunda yavaşlama ile kendini belli eder. Öncelikle alın bölgesinde M harfi şeklinde ortaya çıkar ve zamanla yan bölgeler hariç tüm saçlı deriyi kapsar. Eğer gereken topikal önlemler zamanında alınabilirse bu süreç yavaşlar. Günümüzde, dermatoloji, farmakoloji, moleküler biyoloji ve genetik bilimlerinin saç dökülmesi üzerine son derece etkili çözümler üretebildiğinin unutulmaması gerekir.

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem kadınlarda görülebilir. Ancak hiç kuşkusuz daha çok erkeklerin yaşadığı bir problemdir. Saç dökülmesinin tedavisine geçmeden önce dökülmenin tipi bir uzman hekim tarafından incelenmelidir. Zira, bir çok hastalık, hormonal, metabolik ve besinsel etkiler de saç dökülmesine yol açabilir.

Klinik Çalışmalar

Sık Sorulan Sorular

Kargo ve Ödeme Seçenekleri

Ürün Tanıtım Videoları

Banka Hesap Numaralarımız

Satış Sözleşmesi

Gizlilik ve Güvenli Ödeme

İade ve Şartları

Dermoday üretilebilecek en kaliteli ürünleri yıllarca araştırır, bilimsel bir temelde formüller geliştirir ve sizlerin beğenisine sunar ancak daha çok ürün satabilme adına sizlere mucize taahhüt etmez.Bu yönü ile Dermoday ürünleri tüketici dostudur.

Tüm hakları Dermoday.net'e aittir | Copyright 2014